Wentylacja mechaniczna
Zajmujemy się sprzedażą, montażem oraz naprawą urządzeń wchodzących w skład systemów wentylacji mechanicznej. W zakresie instalacji wentylacji budujemy mniejsze i większe układy, kompleksowo dostarczając wszystkie dobrane przez nas, bądź wynikające z projektu materiały i urządzenia. Oprócz montażu kanałów wentylacyjnych i urządzeń do wentylacji, wyposażamy również instalacje w niezbędną automatykę potrzebną do jej uruchomienia i regulacji. Wykonujemy także pomiary skuteczności wentylacji.
Wszystkie w/w prace wykonujemy samodzielnie, bez podwykonawców, dlatego zlecając nam to zadanie, uzyskujesz pełną kompleksowość usług i atrakcyjne ceny.
Wśród oferowanych przez nas urządzeń wentylacyjnych znajdziesz wentylatory o różnej wydajności i typie:
- wentylatory domowe, przemysłowe;
- wentylatory dachowe, kanałowe, ścienne;
- wentylatory do okapów kuchennych;
- wentylatory zwykłe i wyciszone.
Oferujemy również:
- centrale wentylacyjne dachowe i podwieszane;
- centrale z rekuperacją – odzyskiem ciepła;
- mniejsze centrale do domów tzw. rekuperatory;
- kurtyny powietrza;
- filtrowentylatory;
- odciągi spawalnicze;
- okapy kuchenne;
- itd. tzn. wszystkie urządzenia związane z ruchem powietrza.
Zasady działania wentylacji mechanicznej
Wentylacja mechaniczna do swojej pracy wykorzystuje wentylatory, które zasilane elektrycznie, wymuszają obieg powietrza. Dla porównania w przypadku wentylacji grawitacyjnej obieg powietrza zachodzi dzięki naturalnej sile wyporu. Ze względu na różnicę ciśnień ciepłe powietrze znajdujące się w domu jest wypychane przez zimne powietrze napływające z zewnątrz. Wentylacja mechaniczna ma zatem tę przewagę nad grawitacyjną, że nie wymaga ona otwierania okien w celu przewietrzenia budynku. Ponadto możemy w łatwy sposób kontrolować temperaturę w domu niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz (nawet podczas upałów).
Rodzaje wentylacji mechanicznej
Wentylacja mechaniczna wywiewna
Oprócz wentylatora w budowie tego systemu wentylacji mechanicznej wyróżniamy kratki oraz nawiewniki. Wentylacja ta usuwa powietrze z budynku w sposób mechaniczny za pomocą wentylatora, a napływ świeżego powietrza odbywa się w sposób naturalny poprzez nawiewniki.
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna
W przypadku tego systemu wentylacji mechanicznej zarówno napływ świeżego powietrza, jak i usuwanie zużytego odbywa się w sposób mechaniczny za pomocą wentylatorów. Wszystkie mechanizmy podłączone są do centrali wentylacyjnej, przez którą przepływają strumienie powietrza.
Wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła (rekuperacja)
Wentylacja ta pracuje przy użyciu rekuperatora, który odpowiada za wymianę zużytego powietrza na świeże. Jednocześnie w rekuperatorze dochodzi do odzyskania ciepła ze strumienia zużytego powietrza oraz świeże powietrze za pomocą filtrów jest oczyszczane z zanieczyszczeń, takich jak alergeny, smog, kurz, bakterie czy wirusy.